Reklama
 
Blog | Inga Petryčka

Vybité baterie nevyhazujte do koše, odešlete je bezplatně poštou

Možná teď máte více volného času, a tak jste se pustili do uklízení půd, dílen, garáží a podobných míst, kam s oblibou odkládáme již nepoužívané nebo nefunkční věci. Žehličku a fén, které čekaly tak dlouho na opravu, až se koupily nové, starou sekačku na trávu, letitý televizor nebo baterii do auta, co už dávno dosloužila.

Asi víte, že tento elektroodpad můžete odvézt na sběrný dům nebo vyhodit do červených kontejnerů.

Jsou tu ale ještě i jiné, a dokonce pohodlnější způsoby, jak s tímto odpadem naložit.

Spotřebič můžete zdarma odeslat poštou a v případě větších spotřebičů si dokonce můžete zavolat odvoz.

Tyto služby u nás poskytuje společnost REMA. Poštou je možné odeslat zabalený spotřebič o váze do 10 kg, a to prostřednictvím služby re:Balík. Pro elektrospotřebiče s celkovou váhou 10-50 kg si pak můžete objednat bezplatný odvoz, tato služba nese příznačný název Buď líný.

Samostatnou kapitolu tvoří v každé domácnosti baterie. Spotřeba baterií musí být, podle mého názoru, v tomto období, kdy děti nechodí do školy a venku zavládlo nevlídné počasí, opravdu enormní.

Vzpomeňme všechna autíčka na ovládání, vláčky na vláčkodrahách nebo roztomilá chodící zvířátka. Je jasné, že vybité baterie nepatří do směsného komunálního odpadu.

Jenže komu by se chtělo jít s každou vybitou baterií do speciálního kontejneru nebo čekat, až se příště pojede na sběrný dvůr.

Řešením může být designová krabička FamilyBox, kterou si lze zdarma objednat a po jejím naplnění donést na poštu v rámci služby re:Balík. K dispozici jsou dokonce různé motivy, aby vám krabička zapadla do interiéru. Celkem se do ní vejde přes jedno kilo baterií.

Mně osobně se tento nápad velice líbí. Co na něj říkáte vy?

PS: Pokud vás zajímá ekologie a chtěli byste více tipů jak proměnit svou domácnost a přispět k lepšímu životnímu prostředí, stáhněte si můj bezplatný ebook Ekochvilky – nápady pro šťastný život v souladu s přírodou.

Inga

Reklama